Esimene päev Kukeräädsikus

Mis toimub Kukeräädsikus esimesel päeval?
Sel päeval tutvub laps uue mängukohaga, teiste kaaslaste ning tädidega. Tutvumine ongi selle päeva märksõnaks. Meie suhtume uue lapse tulekusse täie tõsidusega ja ei  kiirusta seejuures sündmustega. Lapsevanem peaks olema valmis jääma päevatuppa lapse juurde. Oluline on, et laps ei jääks esimesel päeval nuttes maha. Ta peaks saama olla seal koos vanemaga nii kaua, kuni tal tekib kellegagi uutest kaaslastest kontakt, huvi koosmängimise vastu ja usaldus. Väldime sellega olukorda, mis tekiks vanema liigkiire lahkumisega ning kus tutvumise asemel laps kogu aja hirmul oleks ja ainiti ukse poole vaataks.

See on päev, mis tuleb eelnevalt juhatajaga kokku leppida. Meie nimetame seda Teie lapse päevaks, sest rohkem uusi lapsi samaks päevaks ei kutsuta.
Päev, mil meil on võimalus vanematega pikemalt rääkida lapse eripäradest, harjumustest, vanemate ootustest ja kõikidest teenuse osutamise tingimustest (näitame lapsele, kus on tema voodi, tool, pott, käterätiku- ja riidenagi).
Ehkki nimetame seda tutvumisepäevaks, ei kesta see tervet päeva vaid piirdub kahe tunniga. Kui see kulgeb hästi ja laps lahkub rõõmsalt, siis edasine sõltub lapsest endast. Tema ise näitab, milleks ta juba valmis on ja kuidas areneb tema usaldus meie vastu. Paremal juhul kestab kogu harjutamisperiood ühe nädala, kuid võib minna ka terve kuu.

Lapse harjumine rühmaga toimub umbes nii:
Laps käib esimesel nädalal paari tunni kaupa mängimas, olenemata sellest, kas ta laseb vanemal vahepeal lahkuda või mitte.
Kui laps lubab vanemal lahkuda, siis jääb ta rühma pikemaks, läheb teistega koos õue, tuleb tuppa tagasi ja sööb koos teistega. Ta läheb koju seejärel, kui on ära näinud, kuidas lapsed peale sööki magama lähevad. Juhuks, kui kõik ei lähe lahedalt, on meil olemas vanema telefoninumber. Nuttu esimestel päevadel püüame vältida.
Kui see etapp läheb edukalt ja lapsel on julgust juba oma voodisse ronida, siis ei hoia meie teda enam tagasi ja lubame tal koos teistega kuulata unejuttu või –laulu. Kohe, kui laps on uinunud, teavitame edusammudest vanemat ja palume tal kohale tulla tunni aja pärast. Esimesel korral ei pruugi laps kaua magada ja on oluline, et ärgates oleks tema kõrval lähedane inimene, kellele ta saab uhkust tundes rääkida, kui tubli ta on olnud.
Kui laps on paaril päeval koos teiste lastega Kukeräädsikus juba maganud, siis võime rõõmustada – tema on valmis rühmas käima ja koos teistega tegevustes kaasa lööma ning arenema.OÜ Lapsehoiuteenused * Reg. nr 11318389 Valuoja pst 7 Viljandi | Tel: 524 2998 (juhataja) | E-mail: info@kukeraadsik.ee