Lapsehoid lapse kodus

 

Laps murul roomamasKoduse lapsehoiu soovi korral tuleb kõigepealt teha vastavasisuline avaldus. Seda saab teha kolmel erineval viisil:

1. telefoni teel, helistades juhataja numbrile – ühekordse tellimuse korral
2. elektrooniliselt (lae alla avalduse vorm!)
3. avalduse vormi võib ka välja printida ja täidetult päevatuppa jätta

Peale avalduse esitamist elektrooniliselt võtab juhataja ühendust paari päeva jooksul ja siis saab teha kõik täpsustused.

Samuti nagu esimesel päeval Kukeräädsikus, toimub lapse harjutamine hoidjaga tasapisi ka koduhoiu korral. Eriti siis, kui tegu on lapsega vanuses 0-3 aastat.
Esimesel korral läheb hoidja lapse perele külla. Tutvumise käigus räägitakse lapsest ja mängitakse temaga koos mitte kauem kui üks tund.
Kui tunni lõppedes on hoidjal lapsega kontakt saavutatud, on tutvumine läinud hästi ja järgmisel korral võib lapsevanem proovida juba natukeseks eemalduda. Kui kontakti ei saavutata, siis on võimalik korraldada tutvumine uue hoidjaga.
Kui vanema eemaldumine läheb ilusti, on laps kolmandal korral valmis uue tädiga mängima seni, kuni vanem tagasi tuleb.

Koduhoiu korral ei muutu lapse harjumuspärane re¸iim.
Lapsevanem peaks eelnevalt hoidjale kirja panema olulised lapse kohta käivad asjad, olenemata sellest, kas vajate lapsehoidu ühekordselt või soovite seda teha regulaarselt.
Hea oleks läbi mõelda:

  1. mis kell laps on harjunud sööma
  2. milline on lapse harjumuspärane tegevus pärast sööki
  3. mida meeldib lapsele teha olles õues, kus on ohutu mänguhoov
  4. mis kell on laps harjunud lõunaund magama
  5. mis aitab kõige paremini uinuda
  6. mis aitab kõige paremini siis, kui meel on kurb
  7. millised on lapsevanema ootused lapse arendamise osas
  8. millised on lapse söömisharjumused
  9. kes valmistab lapsele toitu
  10. kas lapsel on allergiaid või vajab mõnd teist erihoolt

Teenuse eest tasumine ja toetuse arvestamine toimub samadel alustel nagu päevatoateenuse korral. Seega, lepingulise teenuse korral toimub tasumine arve alusel ülekandega ja mittelepingulise teenuse korral sularahas. Sularaha-arve kirjutab hoidja kohapeal.

On olukordi, mis nõuavad kiiret korraldamist ning mil pole enam piisavalt aega tutvuda ja  harjutada. Selliste olukordade päästmiseks on meil hinnakirjas olemas ka ekspressteenus.

Koduhoid töövälisel ajal või puhkepäevadel on võimalik 20%-lise lisatasu eest.OÜ Lapsehoiuteenused * Reg. nr 11318389 | Tel: 524 2998 (juhataja) | E-mail: info@kukeraadsik.ee